KURSY KITE DLA STUDENTÓW

Nauka kitesurfingu na kursach dla studentów do przede wszystkim – progres, uśmiech, emocje – efektem będzie zadowolenie z pierwszych ślizgów i skoków na kite! Idealnego wiatru  i słońca nie gwarantujemy codziennie, ale super atmosferę, doradztwo i najlepsze szkolenie – już tak. Kitesurfing na poziomie rekreacyjnym jest sportem łatwym,  gdyż nie jest zbyt wymagający technicznie. Tak – to miało brzmieć jak zachęta i jasna informacja, że każdy student jest w stanie nauczyć się tego sportu na kilkunastu lekcjach. Wystarczy minimum kondycji fizycznej, choć oczywiście i w tym sporcie im większa sprawność i koordynacja, tym szybsze postępy.  Kite wygląda bardzo widowiskowo, pomimo że z brzegu wydaje się być dość trudny i skomplikowany, to zapewniamy, że wystarczy kilka godzin i to Ty będziesz podziwiany z brzegu. Oczywiście podczas szkolenia zwracamy uwagę na kluczowe kwestie bezpieczeństwa, które w tym sporcie są najważniejsze. Podczas zajęć przez większość czasu, będziecie podpięci poprzez trapez, bar i linki do dużej siły generowanej przez wiatr na latawiec. Siły nad którą nauczymy Cię panować, a w razie sytuacji trudnych nauczysz się reagować błyskawicznie, by czuć się czas czas bepiecznie. Dodatkowo nauczymy Cię kitesurfingowej uważności i zwracania uwagi na innych użytkowników akwenu i na to co dzieje się dookoła na spocie.
Szkolimy od ponad 25 lat i wiemy jak to robić – przyjeżdżaj na kurs kite do naszej szkoły i wykorzystaj nasze doświadczenie!

Kursy kite dla studentów to przede wszystkim znakomity wybór na wakacje w surferskim klimacie.  Niezapomniane momenty, świetni ludzie, emocje, zabawa, moc atrakcji i wiele chwil, które przejdą do Twojej życiowej historii ;).
Trzymanie wiatru w rękach, współpraca z siłami natury, ogromna satysfakcja, bardzo szybki progres – zapewniamy, że kite to zajawka na długie lata. Dodatkowo kultura kitesurfingu to wiele innych pozytywów jakich nie sposób tutaj wyliczyć!
Aby rozpocząć naukę kite, należy posiadać podstawowe umiejętności pływania wpław, nie bać się wody, dodatkowo pozytywne nastawienie i codzienna radość są mile widziane :)!

KURSY KITE DLA STUDENTÓW – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym, najfajnieszym, czyli szkoleniem na kitesurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super atmosferze, dodatkowo mamy dla Was wlepy, firmowe smycze i surf’erskie tatuaże…

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop’ie i w SurfMessie.

Transport

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę kitesurfngu dla studentów zapraszamy zarówno do naszej bazy przy molo w Chałupach.

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Jak również szkolimy studentów na kitesurfingu w naszej drugiej bazie na kempingu Polaris.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Szkolenie

KURS PODSTAWOWY IKO I

Podczas szkolenia na poziomie pierwszym  dowiesz się wszystkiego co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z kite’em. Nauczysz  się – jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt do użytkowania oraz jak sterować latawcem. Poznasz teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów szkolenia.

Czas trwania: 4 h, realizacja programu będzie zależała od postępów. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji – szkolenie na poziomie IKO I trwa 1–2 dni.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na kite,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • przygotowanie i pilotowanie latawca treningowego,
 • przygotowanie i złożenie latawca pompowanego,
 • użycie systemów bezpieczeństwa,
 • poznanie podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • pilotowanie latawca.

KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II

PIERWSZE ŚLIZGI – poziom drugi to przede wszystkim godziny spędzone z latawcem i deską na wodzie. Poznasz techniki sterowania latawcem pompowanym, wykonywania bodydragów i nauczysz się startów z deską. Po ukończeniu tego poziomu zyskasz zasób niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, aby zrobić jak najszybszy krok do samodzielnego i bezpiecznego pływania.

Czas trwania: 6 h, czas trwania szkolenia to około 2-4 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • akcja self-rescue na lądzie i w wodzie,
 • start latawca z wody,
 • body dragi,
 • starty z deską,
 • halsy w prawo i lewo,
 • kontrolowane zatrzymanie.

Gdy poznasz podstawy, czas na naukę elementów bardziej wymagających. Podczas szkolenia na poziomie 3 nauczysz  się przyjmowania prawidłowej pozycji podczas pływania, ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i podejmiesz próby swoich pierwszych skoków. Pod czujnym okiem instruktora nauczysz się tego, co dotychczas oglądałeś tylko na ekranie przeglądając youtube :).

Czas trwania: 4 h, czas trwania szkolenia to około 2 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • nauka zwrotów,
 • pływanie pod wiatr,
 • pływanie na switchu,
 • nauka skoków,
 • zwrot switch.

Najpopularniejszy pakiet szkoleniowy wybierany przez adeptów kitesurfingu. Od podstaw przeprowadzimy Cię przez najważniejsze etapy nauki, tak byś był gotów do samodzielnego pływania i zakupu własnego sprzętu (w którego doborze chętnie pomożemy). Bardzo prawdopodobne, że podczas tego szkolenia odkryjesz swoją nową pasję.

Czas trwania: 10 h, czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 2–3 dni z wiatrem min. 12-14 węzłów. Czas szkolenia jest oczywiście  zależny od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

Jeżeli od dawna marzyłeś, żeby pływać na kitesurfingu i chcesz za jednym razem nauczyć się wszystkich najważniejszych umiejętności – to ten kurs jest dla Ciebie. Zaczniesz kurs jako ktoś „zielony”, a skończysz jako prawdziwy rider. Do dzieła!

Czas trwania: 14 h, czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 3–5 dni z wiatrem. Czas szkolenia jest oczywiście  zależny od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

FUNSURF TEAM

Szkolenie jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów – według programu IKO (International Kiteboarding Organization) oraz PZKite. Nauką na kitesurfingu zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu.  Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Sprawdź jak nasi instruktorzy szkolą przy użyciu systemu obustronnej komunikacji instruktor>kursant>instruktor Bbtalkin’.
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz kitesurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

Szkolenia przez nas organizowane są prowadzone w wielu miejscach na zatoce puckiej – wybór miejsca zależy od poziomu zaawansowania kursantów i przede wszystkim od kierunku i siły wiatru. Zajęcia odbywają się zwykle: przy bazach w Chałupach i na Polarisie, w zatoczce za portem w Chałupach (Uroczysko Każa), przed sezonem na Rewie Mew, jak również w Pucku, w Swarzewie i innych miejscach zatoki gdzie danego dnia są najlepsze warunki wiatrowe!

Transport na spot / asekuracja

Posiadamy dwie bazy stacjonarne, ponadto jesteśmy jedną z najbardziej mobilnych szkół kitesurfingu na półwyspie. Nasze 2 łodzie motorowe (12- i 8-osobowa) dowiozą Was szybko i bezpiecznie na najlepszy kitesurfingowy spot. Dodatkowo na spocie asekurujemy naszych kursantów skuterem yamaha, dzięki czemu możemy reagować bardzo sprawnie i szybko w różnych sytuacjach np. splątanie się kite’ów, odpływająca deska itd.

ŁÓDŹ MOTOROWA FUNSURF "WENECJA"

Cena

W CENIE KURSU:

 • sprzęt kitesurfingowy
 • instruktor
 • kask
 • trapez
 • pianka i kamizelka asekuracyjna

Zobacz co Cię czeka ?!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje