KURSY KITE DLA MŁODZIEŻY

Nauka kitesurfingu na kursach dla młodzieży to przede wszystkim indywidualne podejście, personalizacja w nauczaniu i dobieranie najlepszych warunków wiatrowych. Na kursach kitę dla młodzieży, rekomendujemy z uwagi na szybszy progres naukę 1:1 (jeden instruktor, jeden kursant). Oczywiście nauka na kite 1 instruktor 2-3 kursantów jest  również możliwa, wtedy kursanci muszą być zbliżeni wagowo i prezentować podobną siłę oraz sprawność fizyczną. Przede wszystkim dobieramy ćwiczenia i sprzęt do indywidualnych predyspozycji adepta „sztuki kitesurfingowej” 🙂 i oczywiście do panujących warunków na akwenie. Gwarantujemy szybkie postępy, emocje, niesamowitą frajdę z trzymania „wiatru w rękach” i przede wszystkim radość z pierwszych halsów na wodzie i skoków!
Kitesurfing na poziomie rekreacyjnym  jest sportem, który statystycznie przyswaja się w kilka godzin – to dotyczy również młodzieżowych kursantów.  W procesie nauki kitesurfingu bardzo mocno zwracamy uwagę na naukę automatyzmów dot. bezpieczeństwa, które póżniej są bardzo istotne i kluczowe podczas pływania samodzielnego bez instruktora.
Szkolimy na kitesurfingu od ponad 25 lat,  robimy to profesjonalnie i na najwyższym poziomie – zapraszamy na młodzieżowy kurs kite do naszej szkoły. Wykorzystaj nasze doświadczenie!

Kursy kite dla młodzieży to przede wszystkim super aktywność w kontakcie z siłami natury, znakomity wybór na surferskie wakacje! Momenty jakie zapamiętasz na zawsze, świetni uśmiechnięci ludzie z pasją, pozytywne emocje i zajawka na całe życie!

Aby zaczać naukę na kite, kursant musi posiadać podstawowe umiejętności pływania wpław, przede wszystkim nie bać się głębokiej wody, współpracować z instruktorem, dodatkowo uśmiech i pozytywne nastawienie są mile widziane :)!

KURSY KITE DLA MŁODZIEŻY – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym, najfajnieszym, czyli szkoleniem na kitesurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super atmosferze, dodatkowo mamy dla Was wlepy, firmowe smycze i surf’erskie tatuaże…

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop’ie i w SurfMessie.

Transport

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę kitesurfngu dla młodzieży zapraszamy zarówno do naszej bazy przy molo w Chałupach.

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Jak również szkolimy młodzież na kitesurfingu w naszej drugiej bazie na kempingu Polaris.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Szkolenie

KURS PODSTAWOWY IKO I

Podczas szkolenia na poziomie pierwszym  dowiesz się wszystkiego co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z kite’em. Nauczysz  się – jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt do użytkowania oraz jak sterować latawcem. Poznasz teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów szkolenia.

Czas trwania: 4 h, realizacja programu będzie zależała od postępów. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji – szkolenie na poziomie IKO I trwa 1–2 dni.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na kite,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • przygotowanie i pilotowanie latawca treningowego,
 • przygotowanie i złożenie latawca pompowanego,
 • użycie systemów bezpieczeństwa,
 • poznanie podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • pilotowanie latawca.

KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II

PIERWSZE ŚLIZGI – poziom drugi to przede wszystkim godziny spędzone z latawcem i deską na wodzie. Poznasz techniki sterowania latawcem pompowanym, wykonywania bodydragów i nauczysz się startów z deską. Po ukończeniu tego poziomu zyskasz zasób niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, aby zrobić jak najszybszy krok do samodzielnego i bezpiecznego pływania.

Czas trwania: 6 h, czas trwania szkolenia to około 2-4 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • akcja self-rescue na lądzie i w wodzie,
 • start latawca z wody,
 • body dragi,
 • starty z deską,
 • halsy w prawo i lewo,
 • kontrolowane zatrzymanie.

Gdy poznasz podstawy, czas na naukę elementów bardziej wymagających. Podczas szkolenia na poziomie 3 nauczysz  się przyjmowania prawidłowej pozycji podczas pływania, ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i podejmiesz próby swoich pierwszych skoków. Pod czujnym okiem instruktora nauczysz się tego, co dotychczas oglądałeś tylko na ekranie przeglądając youtube :).

Czas trwania: 4 h, czas trwania szkolenia to około 2 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • nauka zwrotów,
 • pływanie pod wiatr,
 • pływanie na switchu,
 • nauka skoków,
 • zwrot switch.

Najpopularniejszy pakiet szkoleniowy wybierany przez adeptów kitesurfingu. Od podstaw przeprowadzimy Cię przez najważniejsze etapy nauki, tak byś był gotów do samodzielnego pływania i zakupu własnego sprzętu (w którego doborze chętnie pomożemy). Bardzo prawdopodobne, że podczas tego szkolenia odkryjesz swoją nową pasję.

Czas trwania: 10 h, czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 2–3 dni z wiatrem min. 12-14 węzłów. Czas szkolenia jest oczywiście  zależny od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

Jeżeli od dawna marzyłeś, żeby pływać na kitesurfingu i chcesz za jednym razem nauczyć się wszystkich najważniejszych umiejętności – to ten kurs jest dla Ciebie. Zaczniesz kurs jako ktoś „zielony”, a skończysz jako prawdziwy rider. Do dzieła!

Czas trwania: 14 h, czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 3–5 dni z wiatrem. Czas szkolenia jest oczywiście  zależny od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

FUNSURF TEAM

Szkolenie jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów – według programu IKO (International Kitesurfing Organization) oraz PZKite. Nauką na kitesurfingu zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Sprawdź jak nasi instruktorzy szkolą przy użyciu systemu obustronnej komunikacji instruktor>kursant>instruktor Bbtalkin’.
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz kitesurfingowy FunSurf  Team na wodzie!

Akwen

Szkolenia przez nas organizowane są prowadzone w wielu miejscach na zatoce puckiej – wybór miejsca zależy od poziomu zaawansowania kursantów i przede wszystkim od kierunku i siły wiatru. Zajęcia odbywają się zwykle: przy bazach w Chałupach i na Polarisie, w zatoczce za portem w Chałupach (Uroczysko Każa), przed sezonem na Rewie Mew, jak również w Pucku, w Swarzewie i innych miejscach zatoki gdzie danego dnia są najlepsze warunki wiatrowe!

Transport na spot / asekuracja

Posiadamy dwie bazy stacjonarne, ponadto jesteśmy jedną z najbardziej mobilnych szkół kitesurfingu na półwyspie. Nasze 2 łodzie motorowe (12- i 8-osobowa) dowiozą Was szybko i bezpiecznie na najlepszy kitesurfingowy spot. Dodatkowo na spocie asekurujemy naszych kursantów skuterem yamaha, dzięki czemu możemy reagować bardzo sprawnie i szybko w różnych sytuacjach np. splątanie się kite’ów, odpływająca deska itd.

ŁÓDŹ MOTOROWA FUNSURF "WENECJA"

Cena

W CENIE KURSU:

 • sprzęt kitesurfingowy
 • instruktor
 • kask
 • trapez
 • pianka i kamizelka asekuracyjna

CENNIK I PROGRAM SZKOLENIA

Pamiętaj – u nas lekcje nie przepadają!
Jeśli nie uda się zrealizować wykupionego kursu podczas danego pobytu, otrzymujesz od nas VOUCHER do wykorzystania w bieżącym i w kolejnych sezonach.

Kurs Rodzaj Ilość osób Cena
KURS PODSTAWOWY IKO IVIP 4h1610 zł
KURS PODSTAWOWY IKO IGRUPOWY 5h530 zł / os.
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO IIVIP 4h1610 zł
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO IIGRUPOWY 5h530 zł / os.
KURS “PRO” IKO IIIVIP 4h1610 zł
KURS "PRO" IKO IIIGRUPOWY 5h530 zł / os.
IKO I + IIVIP 8h11149 zł
IKO I + IIGRUPOWY 10h999 zł / os.
IKO I + II + IIIVIP 12h11599 zł
IKO I + II + IIIGRUPOWY 15h1349 zł / os.

Zobacz co Cię czeka ?!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje