BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

KURSY KITE DLA MŁODZIEŻY

Nauka kitesurfingu na kursach dla młodzieży to przede wszystkim indywidualne podejście, personalizacja w nauczaniu i dobieranie najlepszych warunków wiatrowych.
Na kursach kite dla młodzieży rekomendujemy – z uwagi na szybszy progres – naukę 1:1 (jeden instruktor, jeden kursant).
Oczywiście nauka na kite 1 instruktor – 2-3 kursantów jest  również możliwa, wtedy kursanci muszą być zbliżeni wagowo i prezentować podobną siłę oraz sprawność fizyczną.

Przede wszystkim dobieramy ćwiczenia i sprzęt do indywidualnych predyspozycji adepta „sztuki kitesurfingowej” 🙂 i oczywiście do panujących warunków na akwenie. Gwarantujemy szybkie postępy, emocje, niesamowitą frajdę z trzymania „wiatru w rękach” i przede wszystkim radość z pierwszych halsów na wodzie i skoków!

Kitesurfing na poziomie rekreacyjnym  jest sportem, który przyswaja się w kilka godzin – to dotyczy również młodzieżowych kursantów. W procesie nauki kitesurfingu bardzo mocno zwracamy uwagę na naukę automatyzmów dotyczących bezpieczeństwa, które później są bardzo istotne i kluczowe podczas pływania samodzielnego bez instruktora.

Szkolimy na kitesurfingu od ponad 25 lat,  robimy to profesjonalnie i na najwyższym poziomie – zapraszamy na młodzieżowy kurs kite do naszej szkoły. Wykorzystaj nasze doświadczenie!

Kursy kite dla młodzieży to przede wszystkim super aktywność w kontakcie z siłami natury, znakomity wybór na surferskie wakacje! Momenty, jakie zapamiętasz na zawsze, świetni uśmiechnięci ludzie z pasją, pozytywne emocje i zajawka na całe życie!

Aby zacząć naukę na kite, kursant musi posiadać podstawowe umiejętności pływania wpław, przede wszystkim nie bać się głębokiej wody, współpracować z instruktorem, dodatkowo uśmiech i pozytywne nastawienie są mile widziane :)!

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

 

KURSY KITE DLA MŁODZIEŻY – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym i najfajniejszym, czyli szkoleniem na kitesurfingu mamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super atmosferze, dodatkowo mamy dla Was wlepy, firmowe smycze i surf’erskie tatuaże…

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop’ie i w SurfMessie.

Szkolenie

KURS PODSTAWOWY IKO I

Podczas szkolenia na poziomie pierwszym  dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z kite’em.
Nauczysz  się, jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt do użytkowania oraz jak sterować latawcem. Poznasz teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów szkolenia.

Czas trwania: 4 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów kursanta.
W zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji – szkolenie na poziomie IKO I trwa 1–2 dni.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na kite,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • przygotowanie i pilotowanie latawca treningowego,
 • przygotowanie i złożenie latawca pompowanego,
 • użycie systemów bezpieczeństwa,
 • poznanie podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • pilotowanie latawca.

KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II

PIERWSZE ŚLIZGI – poziom drugi to przede wszystkim godziny spędzone z latawcem i deską na wodzie. Poznasz techniki sterowania latawcem pompowanym, wykonywania body dragów i nauczysz się startów z deską. Po ukończeniu tego poziomu zyskasz zasób niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, aby zrobić jak najszybszy krok do samodzielnego i bezpiecznego pływania.

Czas trwania: 6 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów kursanta.
Czas trwania szkolenia to około 2-4 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji kursanta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • akcja self-rescue na lądzie i w wodzie,
 • start latawca z wody,
 • body dragi,
 • starty z deską,
 • halsy w prawo i lewo,
 • kontrolowane zatrzymanie.

KURS „PIERWSZE LOTY” IKO III

Gdy poznasz podstawy, czas na naukę elementów bardziej wymagających. Podczas szkolenia na poziomie trzecim nauczysz  się przyjmowania prawidłowej pozycji podczas pływania, ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i podejmiesz próby swoich pierwszych skoków. Pod czujnym okiem instruktora nauczysz się tego, co dotychczas oglądałeś tylko na ekranie przeglądając youtube :).

Czas trwania: 4 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów kursanta.
Czas trwania szkolenia to około 2 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji kursanta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • nauka zwrotów,
 • pływanie pod wiatr,
 • pływanie na switchu,
 • nauka skoków,
 • zwrot switch.

Najpopularniejszy pakiet szkoleniowy wybierany przez adeptów kitesurfingu. Od podstaw przeprowadzimy Cię przez najważniejsze etapy nauki, tak byś był gotów do samodzielnego pływania i zakupu własnego sprzętu (w którego doborze chętnie pomożemy). Bardzo prawdopodobne, że podczas tego szkolenia odkryjesz swoją nową pasję.

Czas trwania: 10 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów kursanta.
Czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 2–3 dni z wiatrem min. 12-14 węzłów.
Czas szkolenia jest oczywiście  zależny od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

Jeżeli od dawna marzyłeś, żeby pływać na kitesurfingu i chcesz za jednym razem nauczyć się wszystkich najważniejszych umiejętności – to ten kurs jest dla Ciebie. Zaczniesz kurs jako ktoś „zielony”, a skończysz jako prawdziwy rider. Do dzieła!

Czas trwania: 14 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów kursanta.
Czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 3–5 dni z wiatrem.
Czas szkolenia jest oczywiście  zależny od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji studenta.

FUNSURF TEAM

Szkolenie jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów – według programu IKO (International Kitesurfing Organization) oraz PZKite. Nauką na kitesurfingu zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Sprawdź jak nasi instruktorzy szkolą przy użyciu systemu obustronnej komunikacji instruktor>kursant>instruktor Bbtalkin’.
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz kitesurfingowy FunSurf  Team na wodzie!

Akwen

Szkolenia przez nas organizowane są prowadzone w wielu miejscach na Zatoce Puckiej – wybór miejsca zależy od poziomu zaawansowania kursantów i przede wszystkim od kierunku i siły wiatru.
Zajęcia odbywają się zwykle: przy bazach w Chałupach i na Polarisie, w zatoczce za portem w Chałupach (Uroczysko Każa),
przed sezonem na Rewie Mew, jak również w Pucku, w Swarzewie i innych miejscach Zatoki, gdzie danego dnia są najlepsze warunki wiatrowe!

Transport na spot / asekuracja

Posiadamy dwie bazy stacjonarne, ponadto jesteśmy jedną z najbardziej mobilnych szkół kitesurfingu na Półwyspie.
Nasze 2 łodzie motorowe (12- i 8-osobowa) dowiozą Was szybko i bezpiecznie na najlepszy kitesurfingowy spot.
Dodatkowo na spocie asekurujemy naszych kursantów skuterem yamaha, dzięki czemu możemy reagować bardzo sprawnie i szybko w różnych sytuacjach np. splątanie się kite’ów, odpływająca deska itd.

Transport na najlepsze spoty kite na Helu

Info przed

Ciepła czapka i kurtka to podstawa!  Zwykle w okresie wakacyjnym czerwiec-sierpień jest ciepło, temperatury powietrza są wysokie, ale czasami zdarzają się chłodniejsze dni. Zdecydowanie nad polskie morze warto zabrać swoją cieplejszą czapkę i kurtkę. Może się zdarzyć, że tych elementów garderoby zupełnie nie użyjecie, ale na pewno warto je mieć - na wszelki wypadek. I nie dlatego, że nad Bałtykiem jest z zasady zimno i ciągle pada deszcz (to naprawdę to stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po kilku godzinach na wodzie (szczególnie, gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie delikatnie wychłodzony. Oczywiście ciepła herbata i posiłek do syta :), to podstawa, ale musicie zadbać, by zatrzymywać wewnętrzne ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. Czapka na głowie i cieplejsza kurtka zdecydowanie w tym pomogą. Takie działania :) pozwolą w kolejnym dniu kontynuować kitesurfingową przygodę z uśmiechem na ustach. Oczywiście, gdyby się zdarzyło, że podczas pakowania i wyjazdowej krzątaniny uda Wam się zapomnieć o tych istotnych elementach garderoby, w surfshopach na półwyspie na pewno nadrobicie swoje braki, w helskiej garderobie.

Kluczowa i najważniejsza sprawa, to własna pianka neoprenowa! Oczywiście można ja też wypożyczać w naszej szkole (w opcji na wyłączność i w opcji szukam przed zajęciami, ale mówiąc szczerze z pianką jest trochę jak z bielizną :), warto mieć własną! Jeśli chcecie z zakupem się wstrzymać to nie ma najmniejszego problemu, wypożyczymy Wam dobrą piankę a o ewentualnym zakupie możecie zdecydować w trakcie kursu lub po pierwszych zajęciach. W okresie wakacyjnym w Polsce polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (zdecydowanie długie nogawki i długie rękawy). Bywają tygodnie, że w wakacje pływamy na Helu w boardshort'ach i lycrze, ale dobra pianka to podstawa w niezbędniku każdego kitesurfera. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i zwykle jest mu permanentnie zimno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm, a nawet 5/3 mm. Najbardziej klasyczna i uniwersalna pianka na okres wakacyjny w Polsce (dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :)) to grubość 3/2 mm. Polecamy pianki sprawdzone na naszych instruktorach, którzy pływają w nich po kilkaset godzin w sezonie - rekomendujemy producentów: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong. Jeśli zdecydowanie nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free"- przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem inną piankę. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.Kolejną rzeczą z listy neoprenowego niezbędnika jest kaptur lub czapka neoprenowa - jeśli myślicie o kitesurfingu na poważnie, to zdecydowanie warto jedną z tych opcji posiadać. Na półwyspie helski zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – w takich dniach czapka lub kaptur jest bardzo przydatna.  Czapkę/kaptur neoprenowy możecie zakupić przed przyjazdem na kurs lub w surfshopach na miejscu. Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w kitesurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na kwiecień, maj, wrzesień, październik, listopad :), o styczniu nie zapominając :)!Jeśli chodzi o buty neoprenowe – z zasady nie wypożycza się ich w szkołach kitesurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Różni instruktorzy, różnie podchodzą do pływania w butach na kitesurfingu - niektórzy uważają, że zdecydowanie powinno się pływać na boso, by lepiej czuć deskę, inni dopuszczają pływanie w butach. Ogólnie na kitesurfingu można pływać bez butów i w butach - to indywidualne preferencje, o których sami zdecydujecie podczas zajęć. Najbardziej uniwersalne będą buty o grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm. W okresie wakacyjnym zdecydowanie wystarczą buty niskie, czyli takie poniżej kostki. Poza sezonem polecamy buty wysokie. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.Jeśli chodzi o rękawice do kitesurfingu - to zdecydowanie używa się ich przy niskich temperaturach wody i powietrza - pływając w Polsce poza sezonem letnim. Najlepiej jeśli mają specjalnie wyciętą przestrzeń od strony dłoni, by mieć większe czucie i precyzyjniej trzymać bar. Pełne rękawice najlepiej z klejonymi szwami, (by nie przepuszczały wody) są również dobrym rozwiązaniem.

Jeśli wybierzesz STUDENT CAMP KITE & WAKE to w ofercie znajdziesz zakwaterowanie w przyczepach w naszej bazie na Polarisie. Oprócz zakwaterowania na Polarisie dla studentów nie posiadamy innych forma zakwaterowanie i nie pośredniczymy w ich rezerwacji. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - ale zdecydowanie zapewniamy, że nie będzie to trudne.Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Jeśli zakupisz kurs indywidualny lub lekcje indywidualne, zadzwoń do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z naszą recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia.  Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą.
Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.pl
Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.pl

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę kitesurfingu dla młodzieży zapraszamy do naszej bazy przy molo w Chałupach.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo).

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Młodzież na kitesurfingu szkolimy również w naszej drugiej bazie na kempingu Polaris.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach na Polarisie.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Cena

W CENIE KURSU:

 • instruktor
 • system dwustronnej komunikacji (kursant <> instruktor) – słuchasz i rozmawiasz z instruktorem – bbtalkin
 • sprzęt kitesurfingowy (deska, latawiec, bar, leash)
 • trapez
 • pianka za free w opcji „dobieram, zakładam przed zajęciami, zostawiam w wypożyczalni po zajęciach”
 • kask
 • kamizelka asekuracyjna
 • jeśli chcesz mieć piankę w opcji „na wyłączność” na czas trwania kursu tj. zabierać ze sobą do hotelu/na kwaterę/do przyczepy, suszyć i mieć raz na zawsze idealnie dobraną – wtedy dopłacasz jednorazowo za piankę 100 pln za cały okres trwania kursu

CENNIK KURSY KITE DLA MŁODZIEŻY

ZGARNIJ 10% RABATU
ZA REZERWACJĘ ONLINE!

UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA, MOŻESZ KAŻDY KURS ZAREZERWOWAĆ
TELEFONICZNE: (+48 81) 441 54 15  LUB MAILOWO: INFO@KITESURFING.PL

PAMIĘTAJ – U NAS LEKCJE NIE PRZEPADAJĄ!
JEŚLI NIE UDA SIĘ ZREALIZOWAĆ WYKUPIONEGO KURSU PODCZAS DANEGO POBYTU,
OTRZYMUJESZ OD NAS VOUCHER DO WYKORZYSTANIA W BIEŻĄCYM I W KOLEJNYCH SEZONACH.

Nazwa Rodzaj Cena Ilość osób
KURS PODSTAWOWY IKO I (4h)VIP (1 os.)840 zł/os.1
KURS PODSTAWOWY IKO I (5h)GRUPOWY 2 os.720 zł/os.2
KURS PODSTAWOWY IKO I (5h)GRUPOWY 3 os.570 zł/os.3
KURS PODSTAWOWY IKO I (5h)GRUPOWY 4 os.460 zł/os.4
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (4h)VIP (1 os.)840 zł/os.1
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (5h)GRUPOWY 2 os.720 zł/os.2
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (5h)GRUPOWY 3 os.570 zł/os.3
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (5h)GRUPOWY 4 os.460 zł/os.4
KURS “PRO” IKO III (4h)VIP (1 os.)840 zł/os.1
KURS "PRO" IKO III (5h)GRUPOWY 2 os.720 zł/os.2
KURS "PRO" IKO III (5h)GRUPOWY 3 os.570 zł/os.3
KURS "PRO" IKO III (5h)GRUPOWY 4 os.460 zł/os.4
IKO I + II (8h)VIP (1 os.)1580 zł/os.1
IKO I + II (10h)GRUPOWY 2 os.1360 zł/os.2
IKO I + II (10h)GRUPOWY 3 os.1090 zł/os.3
IKO I + II (10h)GRUPOWY 4 os.870 zł/os.4
IKO I + II + III (12h)VIP (1 os.)2170 zł/os.1
IKO I + II + III (15h)GRUPOWY 2 os.1820 zł/os.2
IKO I + II + III (15h)GRUPOWY 3 os.1460 zł/os.3
IKO I + II + III (15h)GRUPOWY 4 os.1130 zł/os.4

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje