BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

KURSY KITE DLA DZIECI

Zapewniamy rodziców, że kitesurfing to sport bezpieczny dla dzieci – oczywiście przy zachowaniu wielu kluczowych zasad jakich przestrzegają nasi instruktorzy. Szkolenie najmłodszych przebiega podobnie jak dorosłych, choć oczywiście jest kilka zasadniczych różnic.
Nauka kite dla dzieci przede wszystkim wymaga więcej cierpliwości, niż nauka dorosłych – musimy wybierać  idealne warunki wiatrowe. Z tego powodu nauka dzieci zwykle trwa nie co dłużej i jest rozciągnięta w czasie. Dodatkowo ze  względów bezpieczeństwa podstawowym ograniczeniem jest wiek młodego adepta. By zacząć naukę na kite, dziecko powinno, mieć skończone 12 lat, ma to związek z rowojem fizycznym, ale też mentalnym. Oczywiście nie jest to obligatoryjną regułą – znamy np. dzieciaki instruktorów, które pływają na kite nie skończywszy 10 roku życia, ale różnica polega na tym, że to zwykle dzieciaki, które spędzają na spocie kilka miesięcy w roku.  Wtedy wybór optymalnych warunków wiatrowych, słonecznej pogody jest dużo łatwiejszy.
Drugim kluczowym i najważniejszym czynnikiem determinującym start przygody z kitesurfingiem jest przede wszystkim waga – musi ona wynosić minimum 40 kg. Ma to związek z siłą generowaną nawet na małym rozmiarze latawca.  Chodzi o to, by latawiec nie wyciągał samoczynnie zbyt lekkiego dziecka ponad wodę i by dziecko było w stanie swoją wagą i  siłą fizyczną, równoważyć moc generowaną przez latawiec.
Aby rozpocząć naukę – dziecko musi posiadać podstawowe umiejętności pływania wpław, przede wszystkim nie bać się wody, potrafić się skupić, by bezwględnie słuchać poleceń instruktora, oczywiście pozytywne nastawienie, uśmiech, motywacja są równie ważne!

KURSY KITE DLA DZIECI – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym, najfajnieszym, czyli szkoleniem na kitesurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super atmosferze, dodatkowo mamy dla Was wlepy i surf’erskie tatuaże!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop’ie i w SurfMessie.

Transport

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę kitesurfngu dla dzieci zapraszamy zarówno do naszej bazy przy molo w Chałupach.

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Jak również szkolimy na kitesurfngu dzieci w naszej bazie w Chałupach na kempingu Polaris.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Szkolenie

KURS PODSTAWOWY IKO I

Podczas szkolenia na poziomie pierwszym dzieciaki dowiedzą się wszystkiego, co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z kite’em. Dzieci nauczą się – jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt do użytkowania oraz jak sterować latawcem. Poznają teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów szkolenia.

Czas trwania: 4 h, realizacja programu będzie zależała od postępów dziecka. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznych dziecka – szkolenie na poziomie IKO I trwa 1–2 dni.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na kite,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • przygotowanie i pilotowanie latawca treningowego,
 • przygotowanie i złożenie latawca pompowanego,
 • użycie systemów bezpieczeństwa,
 • poznanie podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • pilotowanie latawca.

KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II

PIERWSZE ŚLIZGI – poziom drugi to przede wszystkim godziny spędzone z latawcem i deską na wodzie. Dzieciaki poznają techniki sterowania latawcem pompowanym, wykonywania bodydragów i nauczysz się startów z deską. Ukończenie tego poziomu da najmłodszym  zasób niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, aby zrobić jak najszybszy krok do samodzielnego i bezpiecznego pływania.

Czas trwania: 6 h, czas trwania szkolenia to około 2-4 dni z wiatrem. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznych możliwości dziecka.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • akcja self-rescue na lądzie i w wodzie,
 • start latawca z wody,
 • body dragi,
 • starty z deską,
 • halsy w prawo i lewo,
 • kontrolowane zatrzymanie.

Gdy już Twoje dziecko pozna podstawy, czas na naukę się elementów bardziej wymagającego. Dzieciaki podczas szkolenia na poziomie 3. nauczą się przyjmowania prawidłowej pozycji podczas pływania, ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i podejmą próby swoich pierwszych skoków. Pod czujnym okiem instruktora nauczą się tego, co dotychczas ogladali tylko na ekranie monitora, przeglądając youtube :). Oczywiście nic na siłę i instruktor stwierdzi, czy wogóle wprowadzać pewne elementy w tak młodym wieku – dziecko musi być gotowe fizycznie,  techniczne i mentalnie, by wejść na 3 stopień wtajemniczenia w kitesurfingowej rzeczywistości. Jeśli instruktor stwierdzi, że jest za wcześnie, na pewno ten czas nie będzie stracony. Odbędzie się doskonalenie elementów jakie są prostsze,  podążając w kierunku perfekcji.

Czas trwania: 4 h, czas trwania szkolenia to około 2 dni z wiatrem. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznych możliwości dziecka.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • nauka zwrotów,
 • pływanie pod wiatr,
 • pływanie na switchu,
 • nauka skoków,
 • zwrot switch.

FUNSURF TEAM

Szkolenie jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów i według programu IKO. Nauką dzieci na kite zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznych, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu.  Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Sprawdź jak nasi instruktorzy szkolą przy użyciu systemu obustronnej komunikacji instruktor>kursant>instruktor Bbtalkin’.
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz kitesurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

Szkolenia przez nas organizowane są prowadzone w wielu miejscach na zatoce puckiej – wybór miejsca zależy od poziomu zaawansowania kursantów i przede wszystkim od kierunku i siły wiatru. Zajęcia odbywają się zwykle: przy bazach w Chałupach i na Polarisie, w zatoczce za portem w Chałupach (Uroczysko Każa), przed sezonem na Rewie Mew, jak również w Pucku, w Swarzewie i innych miejscach zatoki gdzie danego dnia są najlepsze warunki wiatrowe!

Transport na spot / asekuracja

Posiadamy dwie bazy stacjonarne, ponadto jesteśmy jedną z najbardziej mobilnych szkół kitesurfingu na półwyspie. Nasze 2 łodzie motorowe (12- i 8-osobowa) dowiozą Was szybko i bezpiecznie na najlepszy kitesurfingowy spot. Dodatkowo na spocie asekurujemy naszych kursantów skuterem yamaha, dzięki czemu możemy reagować bardzo sprawnie i szybko w różnych sytuacjach np. splątanie się kite’ów, odpływająca deska itd.

ŁÓDŹ MOTOROWA FUNSURF "WENECJA"

Cena

W CENIE KURSU:

 • sprzęt kitesurfingowy
 • instruktor
 • kask
 • trapez
 • pianka i kamizelka asekuracyjna

CENNIK

PAMIĘTAJ – U NAS LEKCJE NIE PRZEPADAJĄ!
JEŚLI NIE UDA SIĘ ZREALIZOWAĆ WYKUPIONEGO KURSU PODCZAS DANEGO POBYTU, OTRZYMUJESZ OD NAS VOUCHER DO WYKORZYSTANIA W BIEŻĄCYM I W KOLEJNYCH SEZONACH.
ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA – SZKOLENIE DZIECI W NASZEJ SZKOLE ODBYWA SIĘ ZAWSZE 1:1, CZYLI JEDEN INSTRUKTOR I JEDEN KURSANT. NIE PROWADZIMY SZKOLEŃ GRUPOWYCH DLA DZIECI.

Kurs Rodzaj VIP 1 Osoba
KURS PODSTAWOWY IKO I DLA DZIECI4h610 zł
KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II DLA DZIECI4h610 zł
KURS “PRO” IKO III DLA DZIECI4h610 zł
IKO I + II DLA DZIECI8h1149 zł
IKO I + II + III DLA DZIECI12h1599 zł

Zobacz co Cię czeka ?!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje