KURSY KITE DLA DOROSŁYCH

Nauka kitesurfingu – jak to jest brać udział w szkoleniu na kite? Odpowiadamy na początek na kilka podstawowych pytań dot. szkolenia na kitesurfingu. Jak szybki jest progres w nauczaniu? Bardzo szybki – wystarczy kilka godzin, by pływać w ślizgu! Jakie emocje towarzyszą nauce? Niesamowite uczucie wolności, współpraca z siłami natury, mega frajda i satysfakcja z szybkich postępów – taaak! Czy kite jest bezpieczny? Tak, ale przy przestrzeganiu kluczowych zasad!
Poziom trudności w przyswojeniu kitesurfingu (do momentu swobodnego pływania) w skali 1 – (bardzo łatwy) do 10 (bardzo trudny): zwykle około 4-5,  a dla niektórych zdolnych nawet 2-3. Rekord pierwszych halsów na kite (bardzo zdolnej osoby – zupełnie początkującej) w naszej szkole – to mniej, niż 2h na wodzie. Po tym czasie, realizując w pełni program szkoleniowy – zupełnie początkujący kursant zaczął pływać na kite, czyli zrobił kilka halsów w lewo i prawo. Oczywiście są też skrajne przypadki w drugą stronę :), ale o nich porozmawiamy na kursie. Dużo zależy od predyspozycji, rozumienia i czucia wiatru, koordynacji ruchowej, wcześniejszego pływania np. na wake’u (to pomaga) i kilku innych czynników o których opowiemy podczas zajęć.

Kursy kite dla dorosłych to przede wszystkim znakomite oderwanie od codzienności, znakomity sport na urlop w  surferskim klimacie.  Trzymanie wiatru w rękach, współpraca z siłami natury, ogromna satysfakcja, bardzo szybki progres – zapewniamy, że kite to zajawka na lata.
Aby rozpocząć naukę, należy posiadać podstawowe umiejętności pływania wpław, nie bać się głębokiej wody, dodatkowo pozytywne nastawienie i uśmiech będą mile widziane :)!

KURSY KITE DLA DOROSŁYCH – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym, najfajnieszym, czyli szkoleniem na kitesurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super atmosferze, dodatkowo mamy dla Was wlepy, firmowe smycze i surf’erskie tatuaże!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop’ie i w SurfMessie.

Transport

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę kitesurfngu dla dorosłych zapraszamy zarówno do naszej bazy przy molo w Chałupach.

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Jak również szkolimy dorosłych na kitesurfingu w naszej drugiej bazie na kempingu Polaris.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Szkolenie

KURS PODSTAWOWY IKO I

Podczas szkolenia na poziomie pierwszym dzieciaki dowiedzą się wszystkiego, co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z kite’em. Dzieci nauczą się – jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt do użytkowania oraz jak sterować latawcem. Poznają teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów szkolenia.

Czas trwania: 4 h, realizacja programu będzie zależała od postępów dziecka. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznych dziecka – szkolenie na poziomie IKO I trwa 1–2 dni.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na kite,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • przygotowanie i pilotowanie latawca treningowego,
 • przygotowanie i złożenie latawca pompowanego,
 • użycie systemów bezpieczeństwa,
 • poznanie podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • pilotowanie latawca.

KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II

PIERWSZE ŚLIZGI – poziom drugi to przede wszystkim godziny spędzone z latawcem i deską na wodzie. Dzieciaki poznają techniki sterowania latawcem pompowanym, wykonywania bodydragów i nauczysz się startów z deską. Ukończenie tego poziomu da najmłodszym  zasób niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, aby zrobić jak najszybszy krok do samodzielnego i bezpiecznego pływania.

Czas trwania: 6 h, czas trwania szkolenia to około 2-4 dni z wiatrem. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznych możliwości dziecka.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • akcja self-rescue na lądzie i w wodzie,
 • start latawca z wody,
 • body dragi,
 • starty z deską,
 • halsy w prawo i lewo,
 • kontrolowane zatrzymanie.

Gdy już Twoje dziecko pozna podstawy, czas na naukę się elementów bardziej wymagającego. Dzieciaki podczas szkolenia na poziomie 3. nauczą się przyjmowania prawidłowej pozycji podczas pływania, ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i podejmą próby swoich pierwszych skoków. Pod czujnym okiem instruktora nauczą się tego, co dotychczas ogladali tylko na ekranie monitora, przeglądając youtube :). Oczywiście nic na siłę i instruktor stwierdzi, czy wogóle wprowadzać pewne elementy w tak młodym wieku – dziecko musi być gotowe fizycznie,  techniczne i mentalnie, by wejść na 3 stopień wtajemniczenia w kitesurfingowej rzeczywistości. Jeśli instruktor stwierdzi, że jest za wcześnie, na pewno ten czas nie będzie stracony. Odbędzie się doskonalenie elementów jakie są prostsze,  podążając w kierunku perfekcji.

Czas trwania: 4 h, czas trwania szkolenia to około 2 dni z wiatrem. W zależności od warunków wiatrowych i fizycznych możliwości dziecka.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • nauka zwrotów,
 • pływanie pod wiatr,
 • pływanie na switchu,
 • nauka skoków,
 • zwrot switch.

Najpopularniejszy pakiet szkoleniowy wybierany przez adeptów kitesurfingu. Od podstaw przeprowadzimy Cię przez najważniejsze etapy nauki, tak byś był gotów do samodzielnego pływania i zakupu własnego sprzętu (w którego doborze chętnie pomożemy). Bardzo prawdopodobne, że podczas tego szkolenia odkryjesz swoją nową pasję.

Czas trwania: 10 h, czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 2–3 dni z wiatrem min. 12-14 węzłów.

Jeżeli od dawna marzyłeś, żeby pływać na kitesurfingu i chcesz za jednym razem nauczyć się wszystkich najważniejszych umiejętności – to ten kurs jest dla Ciebie. Zaczniesz kurs jako ktoś „zielony”, a skończysz jako prawdziwy rider. Do dzieła!

Czas trwania: 14 h, czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 3–5 dni z wiatrem.

FUNSURF TEAM

Szkolenie jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów – według programu IKO. Nauką na kitesurfingu zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu.  Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Sprawdź jak nasi instruktorzy szkolą przy użyciu systemu obustronnej komunikacji instruktor>kursant>instruktor Bbtalkin’.
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz kitesurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

Szkolenia przez nas organizowane są prowadzone w wielu miejscach na zatoce puckiej – wybór miejsca zależy od poziomu zaawansowania kursantów i przede wszystkim od kierunku i siły wiatru. Zajęcia odbywają się zwykle: przy bazach w Chałupach i na Polarisie, w zatoczce za portem w Chałupach (Uroczysko Każa), przed sezonem na Rewie Mew, jak również w Pucku, w Swarzewie i innych miejscach zatoki gdzie danego dnia są najlepsze warunki wiatrowe!

Transport na spot / asekuracja

Posiadamy dwie bazy stacjonarne, ponadto jesteśmy jedną z najbardziej mobilnych szkół kitesurfingu na półwyspie. Nasze 2 łodzie motorowe (12- i 8-osobowa) dowiozą Was szybko i bezpiecznie na najlepszy kitesurfingowy spot. Dodatkowo na spocie asekurujemy naszych kursantów skuterem yamaha, dzięki czemu możemy reagować bardzo sprawnie i szybko w różnych sytuacjach np. splątanie się kite’ów, odpływająca deska itd.

ŁÓDŹ MOTOROWA FUNSURF "WENECJA"

Cena

W CENIE KURSU:

 • sprzęt kitesurfingowy
 • instruktor
 • kask
 • trapez
 • pianka i kamizelka asekuracyjna

Ceny i program szkolenia

Pamiętaj – U nas lekcje nie przepadają!
Jeśli nie uda się zrealizować wykupionego kursu podczas danego pobytu, otrzymujesz od nas voucher do wykorzystania w bieżącym i w kolejnym sezonie

Kurs Rodzaj Ilość osób Cena
KURS PODSTAWOWY IKO IVIP 4h1610 zł
KURS PODSTAWOWY IKO IGRUPOWY 5h530 zł / os.
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO IIVIP 4h1610 zł
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO IIGRUPOWY 5h530 zł / os.
KURS “PRO” IKO IIIVIP 4h1610 zł
KURS "PRO" IKO IIIGRUPOWY 5h530 zł / os.
IKO I + IIVIP 8h11149 zł
IKO I + IIGRUPOWY 10h999 zł / os.
IKO I + II + IIIVIP 12h11599 zł
IKO I + II + IIIGRUPOWY 15h1349 zł / os.

Zobacz co Cię czeka ?!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje