BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

KURSY KITE DLA DOROSŁYCH

Nauka kitesurfingu – jak to jest brać udział w szkoleniu na kite? Odpowiadamy na początek na kilka podstawowych pytań dotyczących szkolenia na kitesurfingu.
„Jak szybki jest progres w nauczaniu?” – bardzo szybki – wystarczy kilka godzin, by pływać w ślizgu! „Jakie emocje towarzyszą nauce?” – niesamowite uczucie wolności, współpraca z siłami natury, mega frajda i satysfakcja z szybkich postępów – taaak! „Czy kite jest bezpieczny?” – tak, ale przy przestrzeganiu kluczowych zasad!
Poziom trudności w przyswojeniu kitesurfingu (do momentu swobodnego pływania) w skali od 1 (bardzo łatwy) do 10 (bardzo trudny): zwykle około 4-5,  a dla niektórych zdolnych nawet 2-3. Rekord pierwszych halsów na kite – bardzo zdolnej osoby, zupełnie początkującej w naszej szkole – to mniej niż 2h na wodzie. Po tym czasie realizując w pełni program szkoleniowy – zupełnie początkujący kursant zaczął pływać na kite, czyli zrobił kilka halsów w lewo i prawo. Oczywiście są też skrajne przypadki w drugą stronę :), ale o nich porozmawiamy na kursie. Dużo zależy od predyspozycji, rozumienia i czucia wiatru, koordynacji ruchowej, wcześniejszego pływania np. na wake’u (to pomaga) i kilku innych czynników, o których opowiemy podczas zajęć.

Kursy kite dla dorosłych to przede wszystkim znakomite oderwanie od codzienności, znakomity sport na urlop w  surferskim klimacie.  Trzymanie wiatru w rękach, współpraca z siłami natury, ogromna satysfakcja, bardzo szybki progres – zapewniamy, że kite to zajawka na lata.
Aby rozpocząć naukę, należy posiadać podstawowe umiejętności pływania wpław, nie bać się głębokiej wody, dodatkowo pozytywne nastawienie i uśmiech będą mile widziane :)!

 

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

 

KURSY KITE DLA DOROSŁYCH – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym i najfajniejszym, czyli szkoleniem na kitesurfingu mamy dla Was jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super atmosferze, dodatkowo mamy dla Was wlepy, firmowe smycze i surf’erskie tatuaże!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop i w SurfMessie.

Szkolenie

KURS PODSTAWOWY IKO I

Podczas szkolenia na poziomie pierwszym dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z kitem.
Nauczysz  się, jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt do użytkowania oraz jak sterować latawcem.
Poznasz teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów szkolenia.

Czas trwania: 4 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów.
W zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji kursanta – szkolenie na poziomie IKO I trwa 1–2 dni.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na kite,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • przygotowanie i pilotowanie latawca treningowego,
 • przygotowanie i złożenie latawca pompowanego,
 • użycie systemów bezpieczeństwa,
 • poznanie podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • pilotowanie latawca.

KURS „PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II

PIERWSZE ŚLIZGI – poziom drugi to przede wszystkim godziny spędzone z latawcem i deską na wodzie.
Poznasz techniki sterowania latawcem pompowanym, wykonywania body dragów i nauczysz się startów z deską.
Po ukończeniu tego poziomu zyskasz zasób niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, aby zrobić jak najszybszy krok do samodzielnego i bezpiecznego pływania.

Czas trwania: 6 h
Realizacja programu będzie zależała od postępów.
Czas trwania szkolenia to około 2-4 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji kursanta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • akcja self-rescue na lądzie i w wodzie,
 • start latawca z wody,
 • body dragi,
 • starty z deską,
 • halsy w prawo i lewo,
 • kontrolowane zatrzymanie.

Gdy poznasz podstawy, czas na naukę elementów bardziej wymagających. Podczas szkolenia na poziomie trzecim nauczysz  się przyjmowania prawidłowej pozycji podczas pływania, ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i podejmiesz próby swoich pierwszych skoków.
Pod czujnym okiem instruktora nauczysz się tego, co dotychczas oglądałeś tylko na ekranie przeglądając youtube :).

Czas trwania:4h
Realizacja programu będzie zależała od postępów.
Czas trwania szkolenia to około 2 dni z wiatrem – w zależności od warunków wiatrowych i fizycznej kondycji kursanta.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • nauka zwrotów,
 • pływanie pod wiatr,
 • pływanie na switchu,
 • nauka skoków,
 • zwrot switch.

Najpopularniejszy pakiet szkoleniowy wybierany przez adeptów kitesurfingu.
Od podstaw przeprowadzimy Cię przez najważniejsze etapy nauki, tak byś był gotów do samodzielnego pływania
i zakupu własnego sprzętu (w którego doborze chętnie pomożemy).
Bardzo prawdopodobne, że podczas tego szkolenia odkryjesz swoją nową pasję.

Czas trwania: 10 h
Czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 2–3 dni z wiatrem min. 12-14 węzłów.

Jeżeli od dawna marzyłeś, żeby pływać na kitesurfingu i chcesz za jednym razem nauczyć się wszystkich najważniejszych umiejętności – to ten kurs jest dla Ciebie.
Zaczniesz kurs jako ktoś „zielony”, a skończysz jako prawdziwy rider. Do dzieła!

Czas trwania: 14 h
Czas potrzebny na ukończenie szkolenia to około 3–5 dni z wiatrem.

FUNSURF TEAM

Szkolenie jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów – według programu IKO.
Nauką na kitesurfingu zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Sprawdź jak nasi instruktorzy szkolą przy użyciu systemu obustronnej komunikacji instruktor>kursant>instruktor Bbtalkin’.
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz kitesurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

Szkolenia przez nas organizowane są prowadzone w wielu miejscach na Zatoce Puckiej – wybór miejsca zależy od poziomu zaawansowania kursantów i przede wszystkim od kierunku i siły wiatru.
Zajęcia odbywają się zwykle: przy bazach w Chałupach i na Polarisie, w zatoczce za portem w Chałupach (Uroczysko Każa), przed sezonem na Rewie Mew, jak również w Pucku, w Swarzewie i innych miejscach Zatoki, gdzie danego dnia są najlepsze warunki wiatrowe!

Transport na spot / asekuracja

Posiadamy dwie bazy stacjonarne, ponadto jesteśmy jedną z najbardziej mobilnych szkół kitesurfingu na Półwyspie. Nasze 2 łodzie motorowe (12- i 8-osobowa) dowiozą Was szybko i bezpiecznie na najlepszy kitesurfingowy spot. Dodatkowo na spocie asekurujemy naszych kursantów skuterem yamaha, dzięki czemu możemy reagować bardzo sprawnie i szybko w różnych sytuacjach np. splątanie się kite’ów, odpływająca deska itd.

Transport na najlepsze spoty kite na Helu

Info przed

Ciepła czapka i kurtka to podstawa!  Zwykle w okresie wakacyjnym czerwiec-sierpień jest ciepło, temperatury powietrza są wysokie, ale czasami zdarzają się chłodniejsze dni. Zdecydowanie nad polskie morze warto zabrać swoją cieplejszą czapkę i kurtkę. Może się zdarzyć, że tych elementów garderoby zupełnie nie użyjecie, ale na pewno warto je mieć - na wszelki wypadek. I nie dlatego, że nad Bałtykiem jest z zasady zimno i ciągle pada deszcz (to naprawdę to stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po kilku godzinach na wodzie (szczególnie, gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie delikatnie wychłodzony. Oczywiście ciepła herbata i posiłek do syta :), to podstawa, ale musicie zadbać, by zatrzymywać wewnętrzne ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. Czapka na głowie i cieplejsza kurtka zdecydowanie w tym pomogą. Takie działania :) pozwolą w kolejnym dniu kontynuować kitesurfingową przygodę z uśmiechem na ustach. Oczywiście, gdyby się zdarzyło, że podczas pakowania i wyjazdowej krzątaniny uda Wam się zapomnieć o tych istotnych elementach garderoby, w surfshopach na półwyspie na pewno nadrobicie swoje braki, w helskiej garderobie.

Kluczowa i najważniejsza sprawa, to własna pianka neoprenowa! Oczywiście można ja też wypożyczać w naszej szkole (w opcji na wyłączność i w opcji szukam przed zajęciami, ale mówiąc szczerze z pianką jest trochę jak z bielizną :), warto mieć własną! Jeśli chcecie z zakupem się wstrzymać to nie ma najmniejszego problemu, wypożyczymy Wam dobrą piankę a o ewentualnym zakupie możecie zdecydować w trakcie kursu lub po pierwszych zajęciach. W okresie wakacyjnym w Polsce polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (zdecydowanie długie nogawki i długie rękawy). Bywają tygodnie, że w wakacje pływamy na Helu w boardshort'ach i lycrze, ale dobra pianka to podstawa w niezbędniku każdego kitesurfera. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i zwykle jest mu permanentnie zimno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm, a nawet 5/3 mm. Najbardziej klasyczna i uniwersalna pianka na okres wakacyjny w Polsce (dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :)) to grubość 3/2 mm. Polecamy pianki sprawdzone na naszych instruktorach, którzy pływają w nich po kilkaset godzin w sezonie - rekomendujemy producentów: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong. Jeśli zdecydowanie nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free"- przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem inną piankę. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.Kolejną rzeczą z listy neoprenowego niezbędnika jest kaptur lub czapka neoprenowa - jeśli myślicie o kitesurfingu na poważnie, to zdecydowanie warto jedną z tych opcji posiadać. Na półwyspie helski zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – w takich dniach czapka lub kaptur jest bardzo przydatna.  Czapkę/kaptur neoprenowy możecie zakupić przed przyjazdem na kurs lub w surfshopach na miejscu. Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w kitesurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na kwiecień, maj, wrzesień, październik, listopad :), o styczniu nie zapominając :)!Jeśli chodzi o buty neoprenowe – z zasady nie wypożycza się ich w szkołach kitesurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Różni instruktorzy, różnie podchodzą do pływania w butach na kitesurfingu - niektórzy uważają, że zdecydowanie powinno się pływać na boso, by lepiej czuć deskę, inni dopuszczają pływanie w butach. Ogólnie na kitesurfingu można pływać bez butów i w butach - to indywidualne preferencje, o których sami zdecydujecie podczas zajęć. Najbardziej uniwersalne będą buty o grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm. W okresie wakacyjnym zdecydowanie wystarczą buty niskie, czyli takie poniżej kostki. Poza sezonem polecamy buty wysokie. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.Jeśli chodzi o rękawice do kitesurfingu - to zdecydowanie używa się ich przy niskich temperaturach wody i powietrza - pływając w Polsce poza sezonem letnim. Najlepiej jeśli mają specjalnie wyciętą przestrzeń od strony dłoni, by mieć większe czucie i precyzyjniej trzymać bar. Pełne rękawice najlepiej z klejonymi szwami, (by nie przepuszczały wody) są również dobrym rozwiązaniem.

Jeśli wybierzesz STUDENT CAMP KITE & WAKE to w ofercie znajdziesz zakwaterowanie w przyczepach w naszej bazie na Polarisie. Oprócz zakwaterowania na Polarisie dla studentów nie posiadamy innych forma zakwaterowanie i nie pośredniczymy w ich rezerwacji. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - ale zdecydowanie zapewniamy, że nie będzie to trudne.Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Jeśli zakupisz kurs indywidualny lub lekcje indywidualne, zadzwoń do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z naszą recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia.  Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą.
Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.pl
Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.pl

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę kitesurfingu dla dorosłych zapraszamy do naszej bazy przy molo w Chałupach.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo).

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Dorosłych na kitesurfingu szkolimy również w naszej drugiej bazie na kempingu Polaris.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach na Polarisie.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Cena

W CENIE KURSU:

 • instruktor
 • system dwustronnej komunikacji (kursant <> instruktor) – słuchasz i rozmawiasz z instruktorem – bbtalkin
 • sprzęt kitesurfingowy (deska, latawiec, bar, leash)
 • trapez
 • pianka za free w opcji „dobieram, zakładam przed zajęciami, zostawiam w wypożyczalni po zajęciach”
 • kask
 • kamizelka asekuracyjna
 • jeśli chcesz mieć piankę w opcji „na wyłączność” na czas trwania kursu tj. zabierać ze sobą do hotelu/na kwaterę/do przyczepy, suszyć i mieć raz na zawsze idealnie dobraną – wtedy dopłacasz jednorazowo za piankę 100 pln za cały okres trwania kursu

CENNIK KURSY KITE DLA DOROSŁYCH

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: INFO@FUNSURF.PL

PAMIĘTAJ – U NAS LEKCJE NIE PRZEPADAJĄ!
JEŚLI NIE UDA SIĘ ZREALIZOWAĆ WYKUPIONEGO KURSU PODCZAS DANEGO POBYTU,
OTRZYMUJESZ OD NAS VOUCHER DO WYKORZYSTANIA W BIEŻĄCYM I W KOLEJNYCH SEZONACH.

Nazwa Rodzaj Cena Ilość osób
KURS PODSTAWOWY IKO I (4h)VIP (1 os.)920 zł/os.1
KURS PODSTAWOWY IKO I (5h)GRUPOWY 2 os.780 zł/os.2
KURS PODSTAWOWY IKO I (5h)GRUPOWY 3 os.690 zł/os.3
KURS PODSTAWOWY IKO I (5h)GRUPOWY 4 os.590 zł/os.4
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (4h)VIP (1 os.)920 zł/os.1
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (5h)GRUPOWY 2 os.780 zł/os.2
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (5h)GRUPOWY 3 os.690 zł/os.3
KURS “PIERWSZE ŚLIZGI” IKO II (5h)GRUPOWY 4 os.590 zł/os.4
KURS “PRO” IKO III (4h)VIP (1 os.)920 zł/os.1
KURS "PRO" IKO III (5h)GRUPOWY 2 os.780 zł/os.2
KURS "PRO" IKO III (5h)GRUPOWY 3 os.690 zł/os.3
KURS "PRO" IKO III (5h)GRUPOWY 4 os.590 zł/os.4
IKO I + II (8h)VIP (1 os.)1730 zł/os.1
IKO I + II (10h)GRUPOWY 2 os.1470 zł/os.2
IKO I + II (10h)GRUPOWY 3 os.1290 zł/os.3
IKO I + II (10h)GRUPOWY 4 os.1120 zł/os.4
IKO I + II + III (12h)VIP (1 os.)2380 zł/os.1
IKO I + II + III (15h)GRUPOWY 2 os.2020 zł/os.2
IKO I + II + III (15h)GRUPOWY 3 os.1780 zł/os.3
IKO I + II + III (15h)GRUPOWY 4 os.1540 zł/os.4

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO JUNGMOB FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje